Bagażnik bazowy – który będzie najlepszy do mojego auta?

2016-05-16
Każdy kierowca, który chce zamontować na dachu swojego samochodu box, uchwyt rowerowy lub inne akcesoria zwiększające ładowność auta, powinien w pierwszej kolejności zadbać o właściwy bagażnik bazowy. Jego dobór uzależniony jest od marki, modelu, roku produkcji oraz typu nadwozia pojazdu. Warto zapoznać się propozycjami różnych producentów, by wybrać rozwiązanie najlepiej dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Współczesne bagażniki samochodowe


Karoserie współczesnych samochodów są bardzo zróżnicowane, co sprawia, że punkty montażowe dla bagażników także różnią się od siebie. Pierwszym krokiem do zakupu bagażnika jest sprawdzenie, które modele będą odpowiednie dla naszego auta. Większość sklepów internetowych (a także obsługa w sklepach stacjonarnych) od tego właśnie rozpoczyna wprowadzenie klienta w dalszy proces zakupowy. Podczas wyboru bagażnika bazowego należy kierować się też kwestiami praktyczności, czyli udźwigu dostosowanego do charakteru przewożonych ładunków. Tutaj warto zastanowić się również nad estetyką i zadać sobie pytanie czy wolimy belki stalowe czy belki aluminiowe.
Firma Inter Pack oferuje swoim klientom ciche aerodynamiczne belki z serii Inter Pack Quiet. Są to nowoczesne belki na relingi i zintegrowane relingi nie podwyższające ich. Produkty te wyposażone są w gumę wyciszającą, umieszczoną na stałe w kanale montażowym "T-profil". Nośność takich bagażników to nawet 75kg. Bagażniki doskonale współpracują z boxami czy uchwytami takich producentów, jak Inter Pack, Thule, Mont Blanc czy Atera.

W sklepie internetowym Inter Pack znaleźć można również bagażniki bazowe innych, wiodących producentów. Szczególnie polecane są bagażniki marki Atera. Są to gotowe do montażu bagażniki, dobrze dopasowane do dachu auta. Każdy bagażnik tworzony jest indywidualnie dla konkretnej marki i modelu pojazdu. Belki w wersji montowanej poprzez złapanie za krawędź dachu idealnie dopasowują się do jego kształtu. Bagażniki firmy Atera na tle innych producentów wyróżnia większa nośność.
Kolejną godną polecenia firmą produkującą bagażniki bazowe jest Thule. Producent ten oferuje aerodynamiczne belki złożone z 3 części: belki, stopy, zestaw dopasowujący (kit). Główną zaletą bagażników Thule jest możliwość zaadaptowania posiadanego bagażnika do innych aut po zmianie kitu. Jest to jednak możliwe jedynie w przypadku, gdy długość belki i model stopy w aucie są takie same jak w przypadku kolejnego samochodu. Istnieją dwa rodzaje stóp w których można zmieniać zestawy dopasowujące: stopy Thule 753 (punkty fabryczne, zintegrowane relingi), stopy Thule 754 (za krawędź dachu). Zestawy dopasowujące tworzone są indywidualnie dla każdego samochodu, pojawiają się w sprzedaży krótko po premierze auta.

Bagażniki bazowe Mont Blanc

Warto zwrócić także uwagę na bagażniki dachowe firmy Mont Blanc. Ich cechą charakterystyczną jest dobry stosunek jakości do ceny. Bagażniki Mont Blanc dostępne są w 3 seriach:
?    Mont Blanc Supra -to budżetowe belki bazowe,
?    Mont Blanc AMC - dobra jakość w atrakcyjnej cenie,
?    Mont Blanc Flex - dedykowane rozwiązania; zestaw składa się z 3 elementów: belki, stopy i kitu, który jest przygotowany indywidualnie do auta.
Istotne w budowie bagażników Mont Blanc jest to, że mocowania zaprojektowano tak, aby nie uszkodziły, ani nie rysowały dachu samochodu.

Jak wybrać bagażnik bazowy?

Wybór bagażnika bazowego nie musi być skomplikowany. Ważne, żeby sprzęt był dostosowany do potrzeb użytkownika i modelu auta. Kupując bagażnik dachowy należy pamiętać o kilku najważniejszych kwestiach:
?    Ze względu na bezpieczeństwo podczas jazdy, bagażnik powinien trzymać się mocno dachu w każdych warunkach,
?    Bagażnik musi być idealnie dopasowany do dachu, nie może w żaden sposób powodować uszkodzeń na jego powierzchni,
?    To, co zamierzamy przewozić na bagażniku ma wpływ na jego rodzaj i model,
?    Bagażnik bazowy powinien być również wygodny i prosty w montażu, by oszczędzić czas i niepotrzebny wysiłek,
?    Warto wybrać taki bagażnik, który będzie prezentować się na dachu estetycznie i elegancko.
Wybór bagażnika w oparciu o powyższe punkty z pewnością sprawi, że bagażnik będzie nie tylko praktyczny, ale także będzie dobrze wyglądał na dachu samochodu i będzie mógł służyć przez długi czas. Wszystkie bagażniki dachowe rekomendowanych producentów znaleźć można w sklepie internetowym Inter Pack.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2016
Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 1560 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-15
Solidność, rzetelność, profesjonalizm. Nic dodać, nic ująć.
2024-07-15
Towar wart ceny. Dobrze spakowany, szybka dostawa.
pixel