Jak poprawnie przewozić rowery na klapie bagażnika?

2016-03-02
Transport rowerów na tylnej klapie bagażnika to jeden z trzech sposobów na przewóz tych jednośladów samochodem osobowym (inne sposoby to montaż rowerów na dachu oraz na haku holowniczym). Warto dokładnie zapoznać się z zasadami montażu bagażnika oraz wybrać odpowiedni model uchwytu, by przewiezienie roweru na tylnej klapie auta odbywało się w sposób wygodny i bezpieczny.

Kierowcy często decydują się na montaż bagażnika rowerowego na tylnej klapie bagażnika swojego samochodu, ponieważ jest to rozwiązanie ekonomiczne i wygodne. Charakteryzuje je przyjazna cena, a także nieskomplikowany montaż. Zaletą bagażników na tylną klapę jest również to, że istnieje wiele modeli tak przystosowanych, by pasować do większości rodzajów nadwozia.

Jak wybrać i zamontować bagażnik rowerowy na tylnej klapie auta?


Podczas wyboru bagażnika rowerowego należy wziąć pod uwagę kilka podstawowych elementów. Typ pojazdu, liczba rowerów i ich rodzaj, a także to, jak często i w jaki sposób zamierzamy używać nasz uchwyt rowerowy, to czynniki, które powinno się rozważyć.

Bagażniki rowerowe na tylną klapę są polecane w szczególności dla użytkowników okazjonalnych i wyruszających w krótsze podróże. Podczas dłuższych tras może pojawić się konieczność sięgnięcia do bagażnika samochodu, gdzie schowane są bagaże, a montaż rowerów na tylnej klapie może nam tą czynność nieco utrudnić.

Instalacja tego typu bagażnika rowerowego odbywa się poprzez zaczepienie go o krawędź klapy bagażnika oraz przy użyciu dodatkowych pasów. Montaż jest nie tylko prosty, ale także wygodny. Rowery zawieszane są mniej więcej na wysokości ramion, dlatego można je założyć i zdjąć bez większego wysiłku.

Zaletą wyboru bagażników rowerowych na tylną klapę jest też fakt, że nie wymagają one żadnej dodatkowej ingerencji w konstrukcję samochodu (dla bagażników na hak ? instalacja haka w przypadku aut, które go nie posiadają i dla bagażników dachowych ? instalacja bagażnika bazowego).

Bagażniki na tylną klapę marki Peruzzo


Firma Inter Pack, dla produktów z kategorii bagażników na tylną klapę, rekomenduje bagażniki marki Peruzzo ? włoskiego producenta bagażników i akcesoriów rowerowych. Charakteryzuje je rozsądna cena, jak również wysoka jakość wykonania.


Uchwyt przeznaczony do przewozu rowerów w pozycji wiszącej, jednak dla każdego roweru przewidziane jest osobne stanowisko. Wyposażony w utwardzane haki, sprzączki ze stali i bardzo mocne pasy. W zależności od zapotrzebowania, model Firenze dostępny jest w wersji dla 2 lub 3 rowerów. Wykonany z aluminium, lekki i prosty w montażu, pasuje do nadwozia typu Hatchback, Sedan, Kombi, Van oraz do wszystkich rodzajów rowerów. Po złożeniu z łatwością mieści się w bagażniku samochodu.


Uchwyt pasujący do każdego typu nadwozia samochodowego, dostępny w wersji dla 2 lub 3 rowerów. Ten lekki i aluminiowy uchwyt po zamontowaniu pozwala na otworzenie bagażnika auta (bez rowerów). Stalowe szyny zapewniają stabilne mocowanie, a pasy mocujące umożliwiają szybki i prosty montaż. Po złożeniu, uchwyt Padova zajmuje niewiele miejsca.

Bagażniki rowerowe na tylną klapę bagażnika samochodu to przede wszystkim dobra cena i niewielki wysiłek podczas ich montażu. Są lekkie, wygodne i nie wymagają żadnej dodatkowej ingerencji w konstrukcję auta. To proste i ekonomiczne rozwiązanie pasuje do większości typów nadwozia, a także umożliwia przewożenie niemalże wszystkich rodzajów rowerów. Sklep Inter Pack poleca bagażniki rowerowe na tylną klapę dostępne w sklepie internetowym interpack.eu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 1466 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-27
Obsługa bardzo miła. Podejście do mojej sprawy było naprawdę bardzo zadawalające. Polecam
2024-05-20
Szybko, sprawnie, bez problemów. Polecam.
pixel